Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

Řešení správy životního cyklu produktu

Rozpiska

Lepší produkty začínají lepší správou rozpisek.

Obrázek publikován se svolením společnosti ASKA Corporation, Japonsko.

Co je rozpiska?

Rozpiska je seznam položek, které tvoří produkt. Rozpiska obsahuje čísla položek, množství, popisy součástí, stav životního cyklu a další vlastnosti. Správa rozpisek pomáhá při dokumentování, sledování a kontrole všech komponent v produktu, při přípravě produktu na výrobu a dalších úkolech.

Rozpisky jsou příliš důležité, než abychom v nich chybovali

Rozpisky jsou příliš důležité, než abychom
v nich chybovali

Budete moci spravovat, znázornit a sdílet aktuální rozpisky v rámci celé organizace.

Komplexní a strukturované rozpisky

Strukturované rozpisky a položky můžete konfigurovat a spravovat v centralizovaném systému, kde mohou oprávnění uživatelé získat přístup k informacím, které potřebují, když je potřebují. Informace o součástech
a sestavách budou snadno přístupné a srozumitelné. Díky řízení revizí si můžete být jisti, že každý bude odkazovat na správnou verzi, čímž se sníží riziko následných chyb a nutnost oprav.

Konfigurovatelné kontextové pohledy rozpisky

Uživatel může jednoduše definovat více konfigurovatelných pohledů rozpisky, aby ostatní mohli vidět kontextové informace o produktech, které jsou pro jejich roli nejdůležitější. Zúčastněným stranám v rámci celé organizace můžete poskytnout informace o produktech v reálném čase, které vám pomohou lépe se rozhodovat a rychleji provádět pracovní postupy. Do konkrétních pracovních postupů pomocí řízení přístupu je možné zařadit dodavatele a zákazníky.

Vytváření a sdílení strojírenských rozpisek

Místo ruční správy tabulek vytvoříte strojírenskou rozpisku ve stejné aplikaci PDM, kterou používáte ke správě dat návrhu. Díky tomu bude vždy aktuální a obsahovat nejnovější data návrhu a vývoje produktu. Poté můžete rozpisku sdílet s dalšími členy na nižších úrovních hierarchie, například při zadávání zakázek či výrobě nebo kvůli zajištění kvality a pro služby, aby týmy pracovali se všemi daty produktu a mohli dosáhnout lepšího výkonu produktu a obchodních výsledků.

Správa rozpisek pomocí PLM

Správa souborů

Soubory a dokumenty související s produktem se odesílají a připojují k položkám a rozpiskám. Díky tomu budou použity správné specifikace, postupy a výkresy.

Vyhledávání a procházení

Pomocí rychlého a intuitivního vyhledávání
a funkcí „kde je použito“ můžete rychle vyhledat požadované informace o produktu. Můžete přesně zjistit, co bylo k určitému datu vyrobeno nebo dodáno.

Porovnání rozpisek

Rozpisky různých revizí a konfigurací lze snadno porovnávat. Rychle zjistíte, co se při vydání nové verze produktu změnilo. Budete moci analyzovat starší změny v produktu a zajistit tak soulad s předpisy.

Webinář: Vylepšení správy rozpisek pomocí aplikace PLM

Během tohoto webináře se naučíte, jak můžete pomocí aplikace PLM konfigurovat, spravovat a sdílet aktuální rozpisky v rámci celé organizace a pomocí interaktivního porovnávání jednotlivých rozpisek s vizuálními připomínkami si prohlédnout změny. Do určitých pracovních postupů spolupráce můžete zařadit dodavatele a zákazníky, spravovat kvalifikaci dodavatelů a schválené díly dodavatele (AML/AVL), výkresy do výroby předat s metadaty a ještě víc.

Objevte aplikaci PLM

Objevte další výhody správy životního cyklu produktu absolvováním hodnocení firmy z hlediska PLM.

Začínáme se správou životního cyklu produktu

Děkujeme za váš zájem. 

Vyplňte formulář a promluvte si s odborníkem na produkt ohledně toho, jak začít se správou životního cyklu produktu.