Autodesk 3ds Max Indie

Přístup k profesionálním nástrojům za přijatelnou cenu


Obrázek poskytl Gal Yosef

Video publikováno se svolením: Gal Yosef

Vytvářejte úchvatné světy pomocí aplikace 3ds Max Indie

Čerství absolventi, freelanceři, nadšenci a 3D umělci nyní získali cenově dostupnější možnost přístupu k softwaru 3ds Max®. Pokud jste právě skončili školu, jste nezávislý umělec nebo prostě jen rádi tvoříte úžasné věci ve 3D, můžete mít nárok na předplatné 3ds Max Indie®. Tvořte jako profesionálové za cenu, kterou si můžete dovolit.

Splňujete požadavky?

 • Váš roční příjem z kreativní práce musí být méně než 100 000 EUR/rok.
 • Licenci není možné používat u projektů s hodnotou vyšší než 100 000 USD.
 • Jeden uživatel nebo organizace může používat pouze jedno předplatné licence. 
 • Nabídka je dostupná v těchto zemích.

Poznámka: Na tuto nabídku se vztahují určitá omezení.

Další informace naleznete v tématu Nejčastější dotazy.

Kliknutím na následující tlačítko „Koupit 3ds Max Indie“ potvrzuji, že splňuji požadavky potřebné pro přístup k produktu 3ds Max Indie.

Pokud zjistíme, že požadavky nesplňujete, společnost Autodesk může pozastavit nebo ukončit vaše předplatné 3ds Max Indie​.​

Co můžete dělat s aplikací 3ds Max Indie

Začínáme s 3ds Max Indie

Obrázek publikován se svolením: Fazal Ullah Khan Taemoor

Nejčastější dotazy

Kdo má nárok na předplatné 3ds Max Indie?

Pokud splňujete následující požadavky, nárok na předplatné 3ds Max Indie máte. 

 • Roční hrubý příjem uživatele nebo organizace z kreativní tvorby musí být nižší než maximální limit ve vaší zemi.
 • Licenci není možné používat u projektů s hodnotou vyšší než 100 000 USD. 
 • Jeden uživatel nebo organizace může používat pouze jednu (1) licenci. 
 • Autodesk 3ds Max Indie je k dispozici pouze v následujících zemích
 • Další podrobnosti o požadavcích naleznete v následujícím tématu.

Kde získám přístup k produktu 3ds Max Indie?

Přístup k 3ds Max Indie je možné zakoupit ve formě předplatného online.

Mám z pozice předplatitele služby 3ds Max Indie přístup k výhodám předplatného?

Ano, předplatitelé budou mít přístup k výhodám předplatného Autodesk.

Je 3ds Max Indie omezenou verzí softwaru?

3ds Max Indie nabízí stejné funkce jako plná verze softwaru 3ds Max.

Je pro 3ds Max Indie dostupná také bezplatná zkušební verze?

Pro 3ds Max Indie není k dispozici žádné bezplatné zkušební období. Bezplatná zkušební verze je ale dostupná pro aplikaci 3ds Max.

Je 3ds Max Indie dostupná globálně?

3ds Max Indie je dostupná na standardních webech elektronického obchodu Autodesk. Seznam naleznete zde: 3ds Max Indie.

Je možné si 3ds Max Indie předplatit měsíčně?

3ds Max Indie je dostupné pouze ve formě ročního předplatného.

Jak se 3ds Max Indie liší od studentské verze aplikace 3ds Max?

Na studentskou licenci mají nárok pouze oprávněné vzdělávací instituce a nynější studenti. Studentskou licenci lze používat pouze pro učení, školení nebo výzkum. 3ds Max Indie lze používat pro komerční, profesní nebo jiné ziskové účely.

Co se stane na konci mého ročního předplatného 3ds Max Indie?

Podobně jako u předplatného dalších produktů Autodesk se předplatné 3ds Max Indie automaticky prodlouží na konci období platnosti smlouvy, s výjimkou předplatného v Indii a Číně, kde je nutné předplatné obnovit ručně, protože automatické prodloužení není možné. Další informace o správě nastavení automatického obnovení naleznete zde.

Mohu licenci pro 3ds Max Indie používat pro komerční účely?

Na rozdíl od studentské licence je 3ds Max Indie k dispozici pro komerční účely, pokud splňujete požadavky na nárok (viz otázka 1).

Zahrnuje 3ds Max Indie rendrovací nástroj Arnold?

3ds Max Indie zahrnuje všechny funkce a možnosti jako plné verze, včetně integrovaného rendrovacího nástroje Arnold.

Jsem na volné noze a obrátilo se na mě studio, které má hrubé tržby více než 100 000 USD. Mohu používat software 3ds Max Indie?

Pokud si u vás smluvní společnost sjednala, abyste dodali konkrétní digitální produkt (například model nebo rendrovaný rámeček) v hodnotě menší než 100 000 USD*, můžete použít 3ds Max Indie.

 

Jestliže vás však tato společnosti najala na dobu, po kterou budete na projektu pracovat, je třeba zakoupit plnou komerční licenci na dobu, po kterou budete na projektu pracovat. 

 

*Tento limit se může v jednotlivých zemích použití lišit.

Pracuji na nezávislé hře, která zatím nic nevydělala. Dostal(a) jsem však finanční prostředky v hodnotě více než 100 000 USD. Mohu i nadále využívat 3ds Max Indie?

Pokud vaše hra obdržela finanční prostředky v hodnotě více než 100 000 USD*, nemáte na produkt 3ds Max Indie nárok a musíte používat plné komerční licence produktu 3ds Max.

 

*Tento limit se může v jednotlivých zemích použití lišit.

Jsem součástí malé skupiny tvůrců, kteří vedle svého hlavního zaměstnání pracují na vedlejším projektu. Příjem z našeho hlavního zaměstnání je u každého vyšší než 100 000 USD. V souvislosti s naším vedlejším projektem jsme nevytvořili právní subjekt.  Máme nárok využívat předplatné 3ds Max Indie, pokud příjem z našeho vedlejšího projektu nedosahuje 100 000 USD?

Pokud jste nevytvořili právní subjekt a hrubé tržby z něj jsou nižší než 100 000 USD*, máte všichni nárok na předplatné 3ds Max Indie.

 

*Tento limit se může v jednotlivých zemích použití lišit.

Jsem na volné noze a pracuji na projektu, který časem vydělá víc než 100 000 USD, ale zatím takové tržby nedosáhl. Mohu používat software 3ds Max Indie?

Ano. 3ds Max Indie můžete používat, dokud vaše tržby nedosáhnou 100 000 USD*. Poté přejdete na plnou komerční verzi aplikace 3ds Max.

 

*Tento limit se může v jednotlivých zemích použití lišit.

Zobrazit více nejčastějších dotazů

Další požadavky

Existují další podrobnosti o požadavcích na využívání předplatného 3ds Max Indie?

Autodesk 3ds Max Indie je vyhrazeno pro nezávislé umělce, kterým nabízí cenově dostupnější způsob získání licence k softwaru 3ds Max pro jejich komerční projekty. Není však určena pro lidi ani organizace s ročními tržbami vyššími než 100 000 USD nebo s projekty, jejichž rozpočet překračuje 100 000 USD.  

 

Pokud tvoříte zaměstnanecké dílo pro organizaci s ročními tržbami vyššími než 100 000 USD, nemůžete získat licenci na použití softwaru 3ds Max Indie – ať už jste pracovník na volné noze, smluvní dodavatel, nebo zaměstnanec na částečný či plný úvazek. V takovém případě musíte používat licenci za plnou cenu předplatného. Společnost musí zakoupit licenci pro vás nebo si ji musíte zakoupit sami (a nechat si ji zaplatit společností, pro kterou pracujete, nebo ji zaplatit sami). Tím se společnost Autodesk brání tomu, aby společnosti neplatily za softwarové licence, které pro své projekty používají.

 

Toto omezení platí, když pracujete v rámci zaměstnaneckého díla pro organizaci, která vydělává více než 100 000 USD za rok. Omezení se nevztahuje na prodej digitálního zboží takovým organizacím, pokud vaše celkové roční tržby nepřekračují 100 000 USD.

 

Dále najdete několik vzorových situací, které vám pomohou lépe pochopit, kdy a zda máte nárok na použití předplatného 3ds Max Indie:

 • Tvoříte a prodáváte digitální produkty a obrátila se na vás herní společnost s ročními tržbami vyššími než 100 000 USD, abyste jim poskytli materiály (sériové nebo vytvořené na zakázku). Za dodaný „produkt“ vám bude zaplacena pevná cena. V takovém případě, pokud jsou vaše tržby nižší než 100 000 USD, můžete použít licenci 3ds Max Indie. Příklady materiálů mohou zahrnovat 3D modely, textury nebo dokonce rendrované obrázky.
 • Obrátí se na vás architektonická společnost s tržbami vyššími než 100 000 USD, abyste pro ně jako pracovník na volné noze vytvořili vizualizaci. Až do chvíle dokončení projektu vám bude vyplácena hodinová/denní/týdenní sazba a výsledné materiály budou patřit společnosti – v tomto případě nemůžete 3ds Max Indie používat.

Hlavní rozdíl spočívá v tom, zda lze to, co děláte, považovat za vaše vlastní dílo nebo se jedná o zaměstnanecké dílo. Pokud vyrábíte a prodáváte vlastní duševní vlastnictví a vyděláte na tom méně než 100 000 USD za rok, máte nárok na předplatné 3ds Max Indie. Jestliže pracujete v rámci zaměstnaneckého díla pro organizaci, která vydělává více než 100 000 USD za rok, nemáte na předplatné 3ds Max Indie nárok, ani když sami vyděláváte méně. Očekáváme, že společnosti vydělávající více než 100 000 USD za rok zaplatí za plné komerční licence na software, který potřebují (stejně jako tvůrci). 

 

*Tento limit se může v jednotlivých zemích použití lišit.