Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

BUDOUCNOST VÝROBY

FUSION 360: GENERATIVNÍ DESIGN VE VÝROBĚ

Inovativnější návrhy i konstrukční řešení máte na dosah ruky. Jak to funguje? Jednoduše zadáte vstupní požadavky na produkt a jeho výrobu a počítač vám vygeneruje desítky řešení přímo v CAD formátu.

 

E-BOOK: Generativní design zásadně mění výrobní možnosti

7 příběhů z praxe = 7 zajímavých návodů jak využít generativní navrhování ve firmách velmi rozdílného zaměření a z různých koutů světa. Od velkých korporací typu General Motors až po malé start-upy. Co všechny tyto příběhy propojuje, je způsob jejich práce, jak generativní design zapojují do svých firemních procesů.

Přečtěte si více v tomto e-booku a inspirujte se od těch, kteří generativní navrhování začali používat jako jedni z prvních.

Co umí generativní design ve výrobě?

 • ODLEHČENÍ

  Snížíte množství materiálu a hmotnost dílu, a přitom stále splníte nároky na kvalitu i konstrukční parametry.

 • LEPŠÍ výkon PRODUKTU

  Generativní navrhování vám pomůže zoptimalizovat životnost výrobku a vychytat jeho slabá místa.

 • KONSOLIDACE DÍLŮ

  Sloučením několika dílů do jednoho a minimalizací spojů plně využijete potenciál aditivní výroby.

 • UDRŽITELNOST

  Odlehčením, snížením odpadu a volbou udržitelnějších materiálů se vám podaří snížit uhlíkovou stopu.

Rychlejší produktový vývoj

Při generativním navrhování berete od začátku v potaz vyrobitelnost daného řešení. Výrazně tak zrychlíte uvedení výrobku na trh.

Jak generativní design využít?

 • Claudius Peters

  Firma Claudius Peters vyrábí těžkou strojírenskou techniku a generativní design jí při výrobě chladičů slínku pro cementárny šetří 25 % materiálu.

 • Edera Safety

  Firmě Edera Safety se pod značkou adamsfour podařilo vyvinout inovativní chrániče páteře pro sportovce. Generativní design má na tom lví podíl.

 • Volkswagen Group of America

  Americký Volkswagen díky generativnímu navrhování přišel s odlehčenými a moderně vypadajícími koly – a výrazně zrychlil vývoj.

Generativní design v aplikaci Fusion 360

POROVNÁNÍ VARIANT

Srovnáte variantní návrhy a najdete ideální kompromis mezi vlastnostmi produktu, použitým materiálem a výrobními metodami.

EDITOVATELNÁ GEOMETRIE

Získáte editovatelné návrhy v CAD formátu, které můžete okamžitě upravovat přímo ve Fusionu 360 nebo je exportovat do jiného programu.

INTEGRACE S DALŠÍMI NÁSTROJI

Vygenerovaný návrh můžete bez jediného zádrhelu dále zpracovávat v Inventoru. Maximální produktivita a efektivní spolupráce zaručena.

Fusion 360 je součástí sady pro strojírenství a výrobu

Kromě hlavních produktů vyobrazených vpravo, sada obsahuje také tyto programy: Inventor Tolerance Analysis, Inventor Nesting, Factory Design Utilities, Vault, Navisworks Manage, 3ds Max, Recap Pro, HSMWorks, Autodesk Rendering a Autodesk Drive.