Keyboard ALT + g to toggle grid overlay

VÝUKOVÉ MATERIÁLY A ZDROJE PRO ARCHITEKTURU A STAVEBNICTVÍ

Tváří v tvář pandemii měníme stavebnictví

Architekti a projektanti proměňují veřejný prostor, aby se lidé zasažení koronavirem mohli co nejdříve vrátit do práce. Naše výukové materiály rozdělené do několika témat vám ukážou, jak pomocí softwaru Autodesk plánovat rozvržení kanceláří, simulovat pohyb osob a řešit rizika spojená s kvalitou vzduchu.

Téma: Jak generativně navrhnout kancelář, aby splňovala požadavky na rozestupy

With Generative Design in Revit you can build safe distancing standards into your design studies.

 • Lekce 1

  Základy: co je generativní navrhování? Připravili jsme pro vás učebnici generativního navrhování, která vám celý koncept představí a ukáže vám, jak tuto technologii využívat při práci. • Lekce 2

  Naučte se, jak pomocí nástrojů pro generativní design v Revitu rozvrhnout kanceláře. V pěti různých cvičeních vygenerujete různé varianty umístění pracovních stolů v kancelářských prostorách tak, aby byly dodrženy požadované rozestupy.

 • Lekce 3

  Prohlédněte si ukázkové studie, ve kterých byly s pomocí generativně navrženy vnitřní prostory v souladu s hygienickými požadavky na rozestupy, a to s použitím dvou různých nástrojů.Téma: Jak díky simulaci mobility zajistit bezpečný pohyb osob

Mobility Simulation for Autodesk® InfraWorks® models pedestrian movement in shared spaces under physical distancing constraints.

 • Lekce 1

  Základy: zjistíte, jak simulace mobility funguje, jak definovat její parametry a jak pomocí aplikace Autodesk InfraWorks nasimulovat pohyb chodců v souladu s koronavirovými opatřeními.


 • Lekce 2

  Naučíte se, jak nejlépe namodelovat pohyb chodců, proudění osob nebo stání ve frontách v souvislosti s koronavirovými opatřeními. Prohlédnete si studie, ve kterých byla tato pravidla aplikována.

 • Lekce 3

  Projdete si pětidílný kurz o základech simulace mobility. V něm se naučíte, jak od nuly vytvořit první projekt a namodelovat v něm provoz i pohyb chodců.


Téma: Jak modelovat proudění vzduchu pomocí výpočetní dynamiky tekutin

With Autodesk CFD, computational fluid dynamics simulation, existing 3D models can be leveraged to address airflow safety concerns.

 • Lekce 1

  Základy: zjistíte, co je (a není) výpočetní dynamika tekutin a jakou hodnotu má při navrhování.
 • Lekce 2

  Naučíte se, jak s výpočetní dynamikou tekutin pracovat a jak ovládat model i uživatelské rozhraní – a rozhodnete se, kudy dál. • Lekce 3

  Poznáte další možnosti nástroje Autodesk CFD díky sadě průvodců, které se zaměřují na konkrétní příklady.